AZEL Elektronik Ltd. Şti,  HVAC & R otomasyonu ve endüstriyel elektronik konularında yazılım ve tasarımlar gerçekleştirmek için 2008 yılında kuruldu. Kuruluşundan itibaren kurucularının sektörel tecrübe ve bilgi birikimlerine kuruluştan sonraki kolektif çalışmalarını da ekleyerek HVAC otomasyonu ve endüstriyel otomasyon cihazlarının üretimlerine başlamıştır.
Kuruluşundaki amaç, yazılım ve elektronik sistem tasarımı konusundaki uzmanlık, uygulama ve bilgi birikimi ile endüstriyel elektronik sistemler ve kart tasarımı konusundaki deneyim, uzmanlık bilgilerini birleştirerek, elektronik ve yazılım destekli HVAC & R kontrol ve otomasyonu sektöründe daha kapsamlı ve nitelikli hizmet vermektir.
Kuruluşundan bugünlere kadar geçen sürede, hedefledikleri piyasa hâkimiyeti ve ürettikleri teknolojinin talep piyasasına kolaylıkla aktarılması için gerekli alt yapıya ve personel sayısına ulaşan Azel Elektronik, bu güne kadar yaptığı tasarım çalışmaları ve üretimlerle nitelikli bir bilgi ve ürün alt yapısına sahip olmuştur.
Bunun yanı sıra, Azel Elektronik Ltd Şti 2010 yılında kurdukları AR-GE bölümü ile HVAC otomasyonu konularında çalışmalarına başladı. Firmamız, AR-GE çalışmalarına ara vermeden devam ederek ülke çapında başarılı AR-GE çalışmalarına imza atmak istemektedir.

Sanayi Bakanlığı SANTEZ projeleri kapsamında 2011 ikinci döneminde “M-Bus protokolü ile sayaçlarının uzaktan okunması için çok istasyonlu haberleşme sistemi  tasarımı ve kontrolü” konulu projesi desteklenmeye değer görülüp onaylanmıştır. Projemiz Gazi Üniversitesi akedmisyenleri ile beraber yürütülmektedir. Mart 2012 tarihi itibari ile de “Soğuk Odalar İçin Kontrol Paneli” projemiz 1507 nolu TÜBİTAK TEYDEB projesi kapsamında onaylandı ve yürütülmektedir.

 

Vizyonumuz;

     Yurt içinde ve yurt dışında sektöründe önde gelen, güvenilir firma olmaktır.Misyonumuz;

     Otomasyon ve endüstriyel elektronik konusunda beklentileri en üst düzeyde karşılayacak katma değeri yüksek ürünler üretmektir.Belgelerimiz:

Firmamız ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi Belgesi, ISO 14001 Çevre  Yönetim Sistemi Belgesi ile OHSAS 18001 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetimi Sistemleri Belgesi, TSE Hizmet Yeterlilik Belgesi, CE Belgeleri, Kapasite Raporu, Sanayi Sicil Belgesi, Yerli Malı Belgesi, v.b. belgeler alınmıştır.