Soğuk Oda Kontrol ÜnitesiSoğuk oda kontrol ünitesi soğuk hava depoları ve soğuk oda sistemlerinin kontrolünü  yapmak için geliştirilmiş bir elektronik üründür. Sıcaklık, nem, akım, voltaj, basınç gibi bir çok parametreyi kontrol edebilmekte, aynı zamanda bu değerleri kullanıcı kontrol paneli ve bilgisayar ara yüzü ile kullanıcılara sunmaktadır.

Soğuk oda kontrol ünitesi kullanıcılara sunmuş olduğu uzaktan erişim yardımıyla istenilen anda sistemin kontrolüne olanak sağlamaktadır. Ayrıca durum ve hata kaydı raporlama sistemiyle geçmişe dönük olarak cihazın çalışma durumunu inceleme olanağı sunmaktadır.

Soğuk Oda kontrol ünitesi tasarlanırken soğuk odalarda enerji tasarrufu ve verimliliği ön planda tutulmuştur.Cihazda enerji tasarrufu işlemi birkaç kalem altında ele alınmıştır. Bunlar, Kondanser fanının kademeli kontrolü, kompresör oransal kontrolü, zamana göre çalışma, dış ortam sıcaklığına göre çalışma, akıllı defrost sistemi, gibi ana başlıklardır.Bu özellikler yardımıyla enerjide %30 'lara varan enerji tasarrufu sağlanmaktadır.