Uzaktan Okuma Sistemi


 

Sistem şemada gösterildiği gibi çalışır. Dairelerdeki ısı tğketimleri kalorimetreler ve pay ölçerler vasıtasıyla ölçülür, Rf toplayıcılar ve kablolu Mbus okuyucular ile tüketim bilgileri GPRS modem üzerinden internet ortamına aktarılır. Tüm sayaç değerleri, ana merkezimizde bulunan veri tabanımızda depolanır. Kullanıcılar ( şirket yetkililerimiz , yönetici, daire sakinleri ) yetkileri dahilinde sisteme web üzerinden giriş yaparak izleme yapabilirler.

 

Okuma işlemi günlük olarak GSM şebekesi ile yapılarak veriler ana sunucumuza kaydedilir. Doğalgaz faturanız geldiğinde ısı gider paylaşımlarınız uzman personelimiz tarafından yapılacak ve adresinize ulaştırılacaktır.

 

Yönetici ve daire sakinleri talep edecekleri kullanıcı adı-şifresi ile sisteme giriş yaparak, tüketimlerini ısı gider paylaşımlarını, grafiksel ve tablo olarak kıyaslamalı raporlarını izleyebileceklerdir. Isı gider paylaşımları isteğinize göre e-posta veya posta olarak daire sakinlerine gönderilir. Tüm izleme işlemleri internet bağlantıları bununan  bir bilgisayar veya cep telefonundan yapılabilmektedir